• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznawanie krajów Beneluksu – koleją

Poznaj skarby Bałkanów
Półwysep Bałkański jest obecnie zaliczany do zdecydowanie najbardziej interesujących części Europy. Pomimo tego, że historia znajdujących się w nim państw w większości przypadków nie jest prosta – przecież całkiem niedawno toczyło się tam kilka wojen – to jednak w chwili obecnej jest to całkowicie bezpieczny region który może być świetną propozycją dla każdego, kto tylko pragnie wyjechać na faktycznie idealne wczasy.
Bardzo interesującym i równocześnie trochę niedocenianym państwem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura może być niesamowicie wręcz fascynująca, bowiem Serbowie – podobnie jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, w związku z czym chociażby w języku którym się posługują usłyszymy bardzo wiele znajomych słów. Równocześnie na Bałkanach od wieków ścierało się ze sobą wiele różnych kultur, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze atrakcyjniejsze miejsce. Sama tylko jej stolica, Belgrad, oferuje bardzo wiele świetnych zabytków które z pewnością będą w stanie zachwycić każdego pasjonata historii.
Dodatkowo Serbia jest również krajem oferującym piękne krajobrazy, z powodu których spędzone w niej wakacje sprawią każdemu z nas jeszcze więcej przyjemności. Naprawdę warto nieco się nią zainteresować, ponieważ na pewno jest to kraj godny odwiedzenia!

1. Znajdź tutaj

2. Zobacz więcej

3. Kliknij dla szczegółów

4. Kliknij

5. Wejdź

Categories: Podróże

Comments are closed.